Služby a programy


sociální podnikání

Půjčovna lodiček

Futurum F sociání firma

další facebooky

fb_PŮJČOVNA lodiček

fb_Ti, kterým...

Chcete nás podpořit?

TADY máte možnost vybrat si jak...


   

   


Podporují nás:

Irop_cz_ro_b_c-rgb

Opz_barevne

 Jck_nove_logo_400

Města:

Zdr-mestota

Sezimovo ÚstíSezimovo Ústí

Soběslav      

Veselí n. Luž.

Jindřichův Hradec2000px-znak_jindrichova_hradce-svg

Nadace a soukromé společnosti:

Efaflex_logo_tschechisch_4c

Brisk-logo-big

Logo-silon   

Nadace-cezorezCsob-pomaha-regionum-logo

Logo-divoke-husy

TechsoupMicrosoft

DĚKUJEME!

Důležité odkazy

Reforma péče o duševní zdraví

Stopstigma

Narovinu

Tdz3Týdny pro duševní zdraví 2022

Témata spojená s duševním zdravím a nemocí jsou v naší společnosti stále na okraji veřejného zájmu a jsou často tabuizována nebo zatížena mnoha mylnými představami a předsudky. Pro zlepšení postojů veřejnosti k této problematice je nutné o duševním zdraví a nemoci častěji hovořit v médiích i mezi sebou a také pořádat kulturní a společenské akce, které pomohou témata přinést do povědomí široké veřejnosti. Díky svému zaměření tak Týdny pro duševní zdraví přispívají ke zlepšení vnímání lidí s duševním onemocněním a jejich větší toleranci ve společnosti.

FOKUS Tábor se do kampaně každoročně zapojuje a letos tomu není jinak. Srdečně vás zveme na výstavy, besedy a setkání. Těšíme se na vás.

Vystava-nemocnice

Plakátovou výstavu Dimenze duševního zdraví jsme trochu symbolicky umístili právě tam, kam se řada lidí vydá v případě, když pocítí, že s jejich duševním zdravím něco není v pořádku. Jejich průvodcem jsou často jsou vlastní obavy a nejistota, které mohou mít původ v předsudcích a mýtech, které se s duševním onemocněním pojí. Plakátová výstava má jediný cíl - poutavou formou vysvětlit a vyvrátit nejčastější mýty, které o duševním zdraví nebo nemoci kolují po světě. Vástava vznikla díky iniciativě Na rovinu.

Všem pracovníkům táborského psychiatrického oddělení děkujeme za skvělou spolupráci a děkujeme za netradiční výstavní prostory. 

Bez-nazvu

Říjen v táborské městské knihovně již tradičně "patří" FOKUSu Tábor. Výtvarná díla umělců, kteří spolupracují s FOKUSem Tábor můžete obdivovat na galerii oddělení pro dospělé a na schodišti. 

Srdečně zveme na malou vernisáž, která proběhne 4.října v 15:00.

Letos jsme pro vás připravili novinku - vědomostní soutěž o ceny. Soutěžní otázky, odpovědní lístky a schránku na ně naleznete v knihovně. 10.10. vaše odpovědi zkontrolujeme a na facebooku, v knihovně a na našich webových stránkách zveřejníme jméno šťastného výherce :-).

Beseda-jednota

 Tahle beseda bude opravdu stát za to. Peer lektorky Jaroslava a Markéta se s vámi podělí o svůj životní příběh a zkušenosti. Obě jsou velmi aktivní i v procesu Reformy péče o duševní zdraví, v oblasti sociálního podnikání a dalších oblastech. Zkrátka čeká vás velmi inspirativní podvečer se zajímavými ženami. Přijďte.

Pub-kviz-

Baví vás hádanky, soutěže a kvízy? Tak tohle je program přímo pro vás. Ve Výčepu v Táboře se bude kvízovat na téma duševního zdraví. Otázky jsme připravili spolu s iniciativou Na rovinu a prověří vaše znalosti obecné i ty spojené přímo s Táborem. Kapacita akce je omezena počtem stolů, takže neváhejte a registrujte se pomocí tohoto odkazu:

https://forms.gle/DVZinjALQ4Y94pE77

A je to akce benefiční. Registrační poplatek 100,- Kč za osobu nebo 500,- za celý stůl putuje do naší sbírky na podporu služeb a programů pro lidi s duševním onemocněním.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek