Služby a programy


sociální podnikání

Půjčovna lodiček

Futurum F sociání firma

další facebooky

fb_PŮJČOVNA lodiček

fb_Ti, kterým...

Chcete nás podpořit?

TADY máte možnost vybrat si jak...


   

   


Podporují nás:

Irop_cz_ro_b_c-rgb

Eu-spolufinancovano-barevne

Logo-msmt

Jck_nove_logo_400

Města:

Zdr-mestota

Sezimovo Ústí  Sezimovo Ústí

Soběslav      

Veselí n. Luž.

Jindřichův Hradec2000px-znak_jindrichova_hradce-svg

Nadace a soukromé společnosti:

Efaflex_logo_tschechisch_4cLogo-alemat-cz-transparent

Kalas-horizontal-color

 

Nepojmenovane

DĚKUJEME!

Důležité odkazy

Reforma péče o duševní zdraví

Stopstigma

Narovinu

Tdz3Program podporovaného zaměstnávání

Pozor, v období 1.5.2023 až 30.4.2025 realizujeme projekt na podporu zaměstnávání lidí s kumulací znevýhodnění - vážné duševní onemocnění a neaktivita na trhu práce nebo nezaměstnanost delsí než 5 měsíců. Více o projektu v sekci projekty.

Hlavním posláním programu je podpora lidí s duševním onemocněním při hledání pracovního uplatnění, které odpovídá jejich možnostem a schopnostem, a dále podpora zaměstnavatelů vytvářet odpovídající podmínky a příležitosti.

Hlavním cílem služby je poskytnout klientům takovou individuální podporu a takové informace, aby dokázali s využitím a rozvíjením vlastních zdrojů získat vhodné zaměstnání a dokázali si je dlouhodobě udržet.

CO JE „PODPOROVANÉ ZAMĚSTNÁVÁNÍ“

Podporované zaměstnávání je bezplatná, časově omezená služba určená jedinci, který chce získat nebo si udržet zaměstnání na volném trhu práce. Služba nabízí individuální osobní podporu před nástupem do práce a i po něm.

KOMU JE SLUŽBA URČENA

Cílovou skupinou jsou lidé s duševním onemocněním v produktivním věku, kteří mají zájem pracovat, získat nebo udržet si zaměstnání, případně zvýšit své dovednosti v oblasti pracovního uplatnění. Služba je určena pro lidi z táborského regionu.

PODMÍNKY SPOLUPRÁCE

> doporučení ošetřujícího psychiatra
> schopnost a ochota pracovat
> souhlas s podmínkami Smlouvy o poskytnutí služby podporovaného zaměstnávání
> aktivní spolupráce

ZAJIŠTĚNÍ POSKYTOVÁNÍ SLUŽBY

Pracovníci programu podporovaného zaměstnávání jsou vyškolení odborní pracovníci, kteří si průběžně zvyšují kvalifikaci, sledují nové trendy v oblasti podporovaného zaměstnávání i změny v zákonech upravujících zaměstnávání zdravotně znevýhodněných osob.

Kontaktní osoba:
Bc. Vladimíra Stráňková
tel. +420 777 706 093
email: strankova@fokustabor.cz

CO SLUŽBA NABÍZÍ

> Odborné poradenství v oblasti zaměstnávání - pomoc s orientací na trhu práce, pomoc při vytvoření životopisu, napsání dopisu zaměstnavateli.

> Informace o legislativě pro zaměstnance i zaměstnavatele.

> Podporu při vyhledávání a kontaktování zaměstnavatelů - podporu nebo i přímé doprovázení při jednání se zaměstnavatelem.

> Individuální konzultace před i po nástupu do zaměstnání - hledání vhodného pracovního místa, mapování, co by bylo nejvhodnější pro uživatele, podporu při zahájení pracovní činnosti.

> Praktické nácviky, pomoc při získávání potřebných znalostí a dovedností souvisejících s hledáním vhodného pracovního uplatnění.

> Asistenci na pracovišti, pomoc se zapracováním.

> Podporu v udržení si pracovního místa - dlouhodobou podporu, pomoc při řešení vznikajících obtíží, pomoc při komunikaci se zaměstnavatelem.

 

JAK JE SLUŽBA POSKYTOVÁNA

> Využívání služby je zcela dobrovolné

> Služba je poskytována každý všední den od 7:30 do 16:00 hodin - po předchozí domluvě i mimo tento čas. První návštěvu je vhodné domluvit předem.

> Rozsah a podobu podpory s každým uživatelem individuálně plánujeme a přizpůsobujeme jeho potřebám (obvykle v intenzitě 1x týdně až 1x měsíčně).

> Zájemci o službu jsou nejprve podrobně seznámeni s pravidly spolupráce a teprve následně je uzavírána Smlouva o poskytnutí služby.

> Smlouva se uzavírá individuálně, obvykle na dobu 6-ti až 12-ti měsíců s možností prodloužení. Uživatel služby má právo od ní kdykoliv bez následků odstoupit.

> Pracovníci jsou zavázáni k mlčenlivosti a dodržování vnitřního Etického kodexu.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek