sociální firma

Futurumf-logo_ok

facebook

Podporují nás:

Opz_barevne

Jck_nove_logo_400

Města:

Zdr-mestota

Sezimovo ÚstíSezimovo Ústí

Jindřichův Hradec2000px-znak_jindrichova_hradce-svg

Nadace a soukromé společnosti:

Nadace-cezorezBrisk-logo-big MicrosoftTechsoupLogo_cz-01Logo

Csob_rLogo_20_let_ndh_rgb_modra_02

DĚKUJEME!Centrum duševního zdraví v Tábože

Pro nově vznikající Centrum duševního zdraví hledáme s nástupem od ledna 2019:

- psychiatra  - plný úvazek 40 hod. týdně, předpokl. nástup 1/2019

- klinického psychologa  - plný úvazek 40 hod. týdně, předpokl. nástup 1/2019

- zdravotní sestru (ideálně se speciálizací pro psychiatrii) - úvazek 40 hod. týdně - 3 místa, předpokl. nástup 1/2019

Nabízíme: zajímavou a tvůrčí práci s lidmi s duševním onemocněním, příjemný kolektiv, možnost dalšího vzdělávání a odborného růstu.

Kontaktní mail pro získání podrobnějších informací, příp. pro zaslání strukturovaného životopisu: macha@fokustabor.cz

Podzim 2018

Píšeme žádost o dotaci v rámci vyhlášeného programu Centra duševního zdraví II. Sestavujeme tým, pilujeme detaily.... termín podání 12.11.2018. Držte nám palce!

Léto 2018

Léto proběhlo v duchu čekání na výzvu Ministerstva zdravotnictví. Zároveň jsme se aktivně zapojili do dění okolo reformy, probíhají koordinační schůzky, pracovní sckupiny, připojili jsme se k iniciativě na rovinu....

Jaro 2018:

Vzpomínáte si, jak usilovně jste pro nás běhali a jezdili na kole na začátku loňského léta? Nadace ČEZ nám díky Vaší energii a aplikaci Pomáhej pohybem přidělila dar 70.000,- na vybavení prostor CDZ. 

Tak už je nakoupeno: pracovní stoly a židle pro zdravotní tým, vyšetřovací lehátko, židle pro klienty, chladnička na léky, dřez, baterie..... s tím, co jsme pořídili v zimě díky nadaci Divoké Husy to máme více méně kompletní.

Nadace-cezorez

A výzva Ministerstava zdravotnictví už je na spadnutí! Reforma se konečne hýbe kupředu. Co se prostor týká - my jsme připraveni :-)

zima 2018:

Máme zkolaudováno! Finišujeme výmalbu zdí, aby vše bylo pěkné, čisté. Nakoupili jsme již první vybavení, na které nám přispěla Nadace Divoké Husy. Čeká nás registrace zdravotnického zařízení, další nákupy a hlavně tenTÝM!!!!!

Vybaveni-1

Logo_20_let_ndh_rgb_modra_02

podzim 2017:

Na konci září se FOKUS roztřásl vibracemi sbíječek. Začaly stavební úpravy přízemí. Bývalá kavárna a komunitiní centrum se mění na denní centrum (po staru STD) - vzniká velký prostor pro setkávání, společné rehabilitační programy a další aktivity, dále tzv. "špinavá dílna" pro výtvarnou činnost, tréninková kuchyně a sociální zázemí. Práce se přesunuly do uvolněné části přízemí po terapeutické dílně. Zde se již rýsují příčky nových ordinací, sesterny a dalších prostor CDZ.

3

1

4

8

9

11

léto 2017:

Děkujeme městu Tábor za podporu a poskytnutí individuální dotace ve výši 1.500 tis. Kč na stavební úpravy v budově spolku FOKUS Tábor. Stavební úpravy budou zahájeny v září 2017 a díky nim vzniknou vhodné prostory pro psychiatra a psychologa, vyšetřovna, sesterna. Novou podobu získá terapeutická dílna a sociální zázemí pro klienty. Dočkáme se bezbariérového přístupu pro imobilní klienty a opravy přístupové cesty do budovy. 

Děkujeme nadacím ČEZ a Divoké husy, které nás podpořily částkou celkem 100.000 Kč určenou na nákup vybavení nově vzniklých prostor.

V cíli ještě zdaleka nejsme, ale míříme k němu mílovými kroky :-)

jaro 2017:

FOKUS Tábor připravuje zřízení Centra duševního zdraví (CDZ), které je zcela novým prvkem v systému psychiatrické péče určené osobám s vážnými problémy v oblasti duševního zdraví. Prostřednictvím týmu složeného ze sociálních pracovníků, psychiatra, psychologa a zdravotních sester, bude poskytována komplexní, sociálně zdravotní péče, zahrnující terénní služby, ambulantní lékařskou péči, psychoterapii, podporu zaměstnávání, krizové služby atd. Cílem péče je minimalizace dopadů duševní nemoci do běžného fungování nemocného člověka tak, aby u něj došlo k uspokojivému prožívání vlastního života a zároveň aby se předcházelo prohlubování duševní nemoci a s ní spojené sociální izolovanosti („Mám přátele, partnera, zájmy, práci, zvládám svoji nemoc…“).

CDZ bude své služby poskytovat na území bývalého okresu Tábor pro min. 200 klientů ročně.

Co pro to musíme udělat právě teď?

Zřízení CDZ v Táboře si kromě doplnění stávajícího týmu soc. pracovníků o zmíněné zdravotnické odborníky, vyžádá i stavební úpravy v objektu, kde momentálně sídlí služba sociálně terapeutické dílny. Zde je možné pomocí nových příček relativně jednoduše vybudovat ordinace psychiatra a psychologa, sesternu, vstup pro případné imobilní klienty a odpovídající hygienické zázemí. Nové prostory budou následně vybaveny nábytkem a zdravotnickými pomůckami a SW pro vedení zdrav. dokumentace. Zároveň je nutné provést drobnější úpravy i v prostorách, kam se nově přestěhuje sociálně terapeutická dílna. Momentálně je zpracovaná jednoduchá studie, na základě které bude zpracovaná podrobná, stavebně projektová dokumentace. Veškeré úpravy bychom chtěli provést v průběhu června tak, abychom takto připravené zdravotnické zařízení mohli zaregistrovat a vstoupit do celostátní sítě, financované z prostředků MZ ČR. Zahájení provozu plánujeme na 4. Q. 2017.

Finanční prostředky se snažíme získat prostřednictvím různých grantových řízení a od dárců. Za případnou podporu děkujeme!

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek